reklama
reklama

Województwo lubelskie: Wojewoda odznaczył ratowników i pielęgniarki z regionu. Wspomniał o sytuacji epidemicznej i szczepieniach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Odznaki honorowe "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia" odebrali ratownicy medyczni i pielęgniarki z województwa lubelskiego. Przy okazji uroczystości przekazano też cztery nowe karetki, a wojewoda apelował do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i szczepienie się.
reklama

Ratownicy medyczni i pielęgniarki z województwa lubelskiego otrzymali odznaki honorowe "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia". Są one przyznawane postanowieniem Adama Niedzielskiego - ministra zdrowia. W imieniu ministra aktu dekoracji dokonał wojewoda lubelski Lech Sprawka, a ceremonia odbyła się we wtorek (28 września) na Rynku Wielkim w Zamościu.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: Będziemy przyjmować trzecią dawkę szczepionki? Rząd zdecydował
 
- Dziękuję za służbę. To nie jest wykonywanie zawodu, to pełnienie służby, wręcz misji. Przede wszystkim dziękuję za to, że w tych najtrudniejszych momentach w II i III fali, udało się na terenie województwa lubelskiego uniknąć drastycznych problemów - mówił Lech Sprawka, wojewoda lubelski.
 
Wojewoda odniósł się też do aktualnej sytuacji epidemicznej na Lubelszczyźnie. - Od kilkunastu dni jesteśmy zdecydowanie na pierwszym miejscu pod względem wskaźnika zakażeń. Gdyby wystosować kryteria obostrzeń dla strefy żółtej, a w ślad za tym czerwonej, z III fali, to w tej chwili dwa powiaty na terenie naszego województwa - jako jedyne w kraju - spełniają to kryterium. To powiat łęczyński i lubelski ziemski. Przyczyn tego jest wiele, m.in. duże rozluźnienie w przestrzeganiu obostrzeń, czy kwestia szczepień.

Wojewoda zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i przełamanie barier i emocji, które towarzyszą akcji szczepień. Zaznaczył, że odzwierciedleniem sytuacji pandemicznej jest to, co teraz dzieje się w szpitalach. - Wczoraj na godzinę 9.00 mieliśmy 245 pacjentów, w tym 9 dzieci, 19 osób było pod respiratorami w bardzo ciężkim stanie - wyjaśniał Sprawka.

Oprócz odznaczenia medyków, uroczyście oddano do użytku cztery nowe ambulanse. Dwa z nich przeznaczone będą dla specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego stacjonujących w Zamościu oraz w Podstacji Szczebrzeszyn. Dwa pozostałe trafią do podstawowych zespołów ratownictwa medycznego stacjonujących w Podstacji Miączyn (pow. zamojski) oraz w Podstacji Frampol (pow. biłgorajski). Wartość ambulansów to ponad 2,5 mln zł.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama