Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Państwowa Straż Rybacka dostała nowe samochody [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Posterunki Terenowe Państwowej Straży Rybackiej w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu dostały samochody terenowe. Mają one ułatwić kontrole prowadzone przez patrole.

Reklama

W asyście dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, kluczyki komendantom przekazał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Ceremonia przekazania kluczyków do pojazdów odbyła się (28 października) przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
 
- To wyjątkowa chwila, że uczestniczymy w przekazywaniu samochodów naszej Państwowej Straży Rybackiej. Dokładnie 18 listopada 2020 r. dyrektor Barbara Wróbel i komendant Marcin Montusiewicz zakomunikowali, że chcemy pozyskać środki na zakup specjalistycznych samochodów do tej wyjątkowej służby. Niespełna rok po tym, dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor Agaty Gruli, Pani dyrektor Barbary Wróbel i komendanta Marcina Montusiewicza, osób z Ministerstwa Rolnictwa, m.in. dyrektor Departamentu Rybołówstwa Tomasza Tereszkiewicza, dostaliśmy znaczne dofinansowanie, bo prawie pól miliona zł na zakup tego sprzętu. Ci ludzie zasługują na to, by korzystać z najlepszego sprzętu - mówił Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Pojazdy, które przekazano PSR to samochody terenowe typu pick-up. Mają one przyczynić się do zwiększenia efektywności kontroli przeprowadzanych przez patrole Państwowej Straży Rybackiej. Chodzi o egzekwowanie przepisów regulujących zasady i warunki połowu ryb w wodach śródlądowych województwa lubelskiego oraz ich ochrony przed działaniem niezgodnym z prawem.

- Państwowa Straż Rybacka na terenie województwa lubelskiego liczy 21 strażników w 4 posterunkach terenowych: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Głównymi zadaniami jest egzekwowanie przepisów zapisanych w ustawie o rybactwie śródlądowym, tj. kontrola wędkujących, kontrola wprowadzanych do obiegu, do sprzedaży ryb pod kątem pochodzenia, legalności ich pozyskania oraz zatrzymywanie i walka z szeroko pojętym kłusownictwem. Dotychczas Państwowa Straż Rybacka korzystała z samochodów terenowych, z wcześniejszych, starszych kategorii - zaznaczał Marcin Montusiewicz, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy