Reklama

Reklama

Lublin: Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiada zmiany w oświacie. Poseł Marta Wcisło przeciwna

Opublikowano: śr, 7 lip 2021 16:05
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiada zmiany w oświacie. Poseł Marta Wcisło przeciwna - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa Marty Wcisło i Joanny Sekuły | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wycofania się z planów zmian w oświacie chce poseł Marta Wcisło i senator Joanna Sekuła. Chodzi o większe uprawnienia dla kuratorów, co zapowiadał niedawno Przemysław Czarnek - minister edukacji nauki. - To jest całkowita centralizacja, ubezwłasnowolnienie i zamiana polskich publicznych szkół na szkoły rządowe - stwierdziła Marta Wcisło.

Reklama

Kuratorzy będą mogli więcej?

Niedawno Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki ogłosił, że są plany zmian w prawie oświatowym. Chodzi o większe uprawnienia dla kuratorów.

- W połowie czerwca media podały, że Ministerstwo Edukacji i Nauki pracuje nad projektem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, wprowadzającej większy niż dotąd nadzór kuratorów nad szkołami. Resort potwierdził, że opis proponowanych rozwiązań został skrótowo ujęty w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów - informuje Radio RMF 24 - W opisie napisano m.in., że zgodnie z nim organ sprawujący nadzór pedagogiczny będzie miał możliwość wezwania dyrektora szkoły lub placówki do wyjaśnienia przyczyn niezrealizowania zaleceń.

Minister w zeszłym miesiącu w rozmowie z Radiem Wrocław zapewniał, że zwiększenie kompetencji kuratora ma przeciwdziałać "różnego rodzaju próbom indoktrynacji dzieci przez podmioty, które wchodzą do szkoły i uczą czegoś, co z podstawą programową jest nijak zbieżne”. Dodawał też, że teraz kurator stwierdzając błędy może jedynie zalecać ich usunięcie i "nie ma żadnych realnych środków oddziaływania na to, co w szkole się dzieje”.

Zamiana na szkoły rządowe?

We wtorek (6 lipca) Marta Wcisło - lubelska poseł Koalicji Obywatelskiej i Joanna Sekuła - senator KO oraz wiceprzewodnicząca Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, w senacie w trakcie konferencji prasowej w Lublinie, skomentowały pomysły Ministerstwa.

- To jest całkowita centralizacja, ubezwłasnowolnienie i zamiana polskich publicznych szkół na szkoły rządowe - stwierdziła Marta Wcisło. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy