Reklama

Reklama

Lublin: KUL podał wstępne wyniki rekrutacji. Ilu chętnych i jakie są najpopularniejsze kierunki?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: KUL podał wstępne wyniki rekrutacji. Ilu chętnych i jakie są najpopularniejsze kierunki? - Zdjęcie główne

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Blisko 4600 kandydatów zarejestrowało się na studia w pierwszym etapie rekrutacji na KUL. Uniwersytet przygotował dla maturzystów 2,5 tys. miejsc na pięćdziesięciu kierunkach studiów.

Reklama

Największym zainteresowaniem wśród kierunków w ofercie kul , cieszyła się tegoroczna nowość - kryminologia. O jedno miejsce ubiegało się sześciu kandydatów. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków znalazły się też: psychologia, pielęgniarstwo, sinologia, filologia angielska, lingwistyka stosowana - specjalność język rosyjski z językiem angielskim, prawo, zarządzanie, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Uczelnia pierwszy raz prowadziliła rekrutację na położnictwo, gdzie listy są już zapełnione.

- Duże zainteresowanie nowymi kierunkami wskazuje, jakie są potrzeby wśród kandydatów, ale także na rynku pracy. Nie maleje popularność takich kierunków jak: hispanistyka, italianistyka, dziennikarstwo komunikacja społeczna, informatyka, administracja, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - wymienia Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła kryminologia – 5,73, psychologia – 5,64, pielęgniarstwo – 3,23, sinologia – 3, filologia angielska – 2,95, zarządzanie – 2,58, prawo 2,07. Psychologia również odnotowała największą liczbę zarejestrowanych osób – 451, na kolejnych pozycjach ulokowały się: prawo (373), filologia angielska (295 osób), kryminologia (229) .

CZYTAJ TAKŻE: 

- Cieszy nas również, że mimo ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym liczba kandydatów z zagranicy na studia prowadzone w języku polskim jest wyższa niż w roku ubiegłym. To ponad 150 osób z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Czechy, Rosja, Uzbekistan, Kazachstan. Na studia anglojęzyczne zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym, już zostało przyjętych ponad 200 kandydatów - wyjaśnia Monika Stojowska.

Do 15 lipca trawa nabór na studia II stopnia. Rekrutacja prowadzona jest również na administrację w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie również w ofercie dietetyka oraz inżynieria środowiska. Natomiast po 21 lipca KUL ogłosi nabór dodatkowy na kierunki, na których zostaną wolne miejsca. Będzie to nabór w trybie wolnym, czyli osoby, które będą spełniały warunki rekrutacji na dany kierunek, będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń. Z kolei nabór do Szkoły doktorskiej KUL rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia. W ofercie jest 11 dyscyplin.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy