Reklama

Zziębnięty mężczyzna uratowany

Opublikowano:
Autor:

Zziębnięty mężczyzna uratowany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzielnicowi razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali miejsca, w których mogły przebywać osoby bezdomne. W jednym z barakowozów ujawnili zziębniętego 67-latka. Mundurowi wezwali do mężczyzny karetkę pogotowia, którą został zabrany do szpitala.

Zimowa aura i minusowe temperatury są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia samotnych, bezdomnych osób. Łukowscy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać.

Wczoraj dzielnicowi razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali pustostany. Udali się między innymi do stojącego w Gręzówce barakowozu. W opuszczonym, zaniedbanym pomieszczeniu, w którym było tak samo zimno, jak na dworze, policjanci znaleźli 67-latka. Mężczyzna był zziębnięty, jego organizm był wychłodzony. Mundurowi wezwali do mężczyzny karetkę pogotowia, którą został zabrany do szpitala. Teraz jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Podczas kolejnego patrolu w jednym z kontrolowanych pustostanów w Łukowie policjanci zastali trzech mężczyzn. Mówili funkcjonariuszom, że nie potrzebują żadnej pomocy, ponieważ są ciepło ubrani i mają czym się okryć. W trakcie kontroli okazało się, że dwóch z nich jest poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj zostali przewiezieni do łukowskiej komendy.

Z kolei dzisiejszego poranka w kolejnym z kontrolowanych pustostanów w Łukowie, policjanci zastali zziębniętego 43-latka. Okazało się, że on również jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny. 

Policjanci przypominają: niskie temperatury to wyjątkowo trudny okres dla  bezdomnych, starszych, często chorych, samotnie mieszkających osób. Pamiętajmy, że nie możemy obojętnie przechodzić obok osób, które potrzebują naszej pomocy. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony. Jeden telefon na Policję lub Pogotowie Ratunkowe może uratować osobę przed zamarznięciem.  

Źródło: KPP w Łukowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE