Reklama

Zwycięzca „The Voice Of Poland” zagra w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

Zwycięzca „The Voice Of Poland” zagra w Łukowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Moje Boskie Buenos” w wykonaniu zwycięzcy programu „The Voice of Poland” Damiana Ukeje.

Koncert odbędzie się w niedzielę 30 sierpni o godz. 18:00 w Parku Miejskim w Łukowie podczas imprezy plenerowej na zakończenie lata „Ta ostatnia niedziela”. Wstęp wolny.

O Festynie piszemy TUTAJ

Sylwetka artysty:

 

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu „The Voice Of Poland”. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” i jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”.

 

Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było III miejsce w plebiscycie Antyradio na Płytę Roku 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 roku była nominacja do Fryderyków 2014 jako Debiut Roku. W 2016 roku ukazała się płyta „ụzọ”. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi… Oprócz Damiana, teksty na płytę przygotowali również: Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Ostatnim singlem wydanym przez Damiana jest „Ja Ikar”, który miał swoją premierę 15 listopada 2018 roku.

 

Koncert „Moje Boskie Buenos”:

 

Zwykło się mawiać, że muzyka łagodzi obyczaje. Owszem, ale prawda jest jednak taka, że nie tylko. Muzyka to mowa duszy, może wyrazić miłość, ale też leczy rany złamanych serc. Może towarzyszyć w chwilach radości, ale też ukoić głęboki żal. Taką właśnie muzyką dzieli się z nami Damian Ukeje w projekcie „Moje Boskie Buenos”, muzyką legendarnego zespołu Maanam, pełną siły wpływania na ludzkie odczuwanie.

 

Nie da się nie wspomnieć tu o Korze - niezwykłej, wyrazistej wokalistce, która jak nikt potrafiła zamknąć w utworach prawdziwe emocje, by uwolnić je potem na scenie. Te emocje wpływały na wszystkich i wpływać będą nadal, jak długo będzie trwać legenda Maanamu. Damian Ukeje postanowił dotknąć tych utworów, tych emocji, jeszcze raz, w hołdzie wielkiej artystce, ale też aby muzyka jej zespołu nadal żyła.

 

Muzyka jest po to, by ją grać, piosenki po to, by je śpiewać – podczas koncertu Damian Ukeje zagra więc akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam jak również doda kilka swoich. Jednak wieczór zdecydowanie będzie należał do legendarnej, rockowej grupy. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale również próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako sztuce, a nie tylko legendzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE