Reklama

Zuchy z Łukowa na biwaku w Konstantynowie

Opublikowano:
Autor:

Zuchy z Łukowa na biwaku w Konstantynowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zuchowych szrankach ? czyli ważne życiowe wartości przekazywane przez zabawę.

Zuchy z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wybrały się na zimowy wyjazd. Od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. przyjechały do Konstantynowa (pow. bialski), aby przeżyć ciekawą przygodę. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem: „W zuchowych szrankach”. 

 
Dzieci zdobywały dwie sprawności zespołowe: dwórki i rycerza. Poznawały obyczajowość średniowieczną, kodeksy zachowań, brały udział w turnieju. Szyły chustki, wzięły udział w balu. Biwak stał się także sposobnością do zwiedzenia Konstantynowa. Zuchy odkryły lokalny pałac, spotkały się nawet ze straszącym w nim duchem…

Nad organizacją wyjazdu czuwała komenda w składzie: pwd. Ilona Niewęgłowska, Michalina Barabaniec, Ewa Jakubska, pwd. Wioleta Kuczyńska, pwd. Grażyna Podgajna, phm. Anna Zabielska, Anna Hołownia, Anna Niewęgłowska, pwd. Anna Daniłko. Odbył się on dzięki uprzejmości Moniki Jankiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie i nauczycielki placówki, Doroty Andruszkiewicz, która oprowadzała zuchy po miejscowości. Na biwaku spotkały się osoby z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Woli Chomejowej, Międzyrzeca Podlaskiego, Konstantynowa i Łukowa.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE