Reklama

ZS w Radoryżu z certyfikatem od Ministra

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski (archiwum)

ZS w Radoryżu z certyfikatem od Ministra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym został zakwalifikowany do II edycji pilotażowego "Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych". Decyzję w tej sprawie podjął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Program - w którym znalazła się szkoła z Radoryża Smolanego - sygnowany przez Ministra trwa trzy semestry, począwszy od klasy drugiej w liceum. Ma on formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego. Łącznie to 185 godzin lekcyjnych realizowanych w formie innowacji pedagogicznej. Zajęcia odbywają przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych MON.

Absolwenci szkół biorący udział w projekcie mogą liczyć na szereg profitów związanych z dalszą karierą w formacjach mundurowych. Mogą m.in. odbyć skrócone, poligonowe szkolenie przygotowawcze dla ochotników, kończące się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy. Uczniowie mogą też korzystać z konsultacji WKU, mają też pierwszeństwo w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej; mają też zapewnione dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia wojskowe.

W ramach programu pilotażowego uczniowie otrzymują ponadto dofinansowanie zakupu umundurowania i sprzętu wykorzystywanego do szkolenia, zaświadczenie potwierdzające realizację programu „Edukacja wojskowa” w certyfikowanych pionach wojskowych klas mundurowych wraz z informacją o ocenie końcowej i zakresie zrealizowanego materiału oraz wpis na świadectwie ukończenia szkoły przedmiotu „Edukacja wojskowa” jako przedmiotu uzupełniającego (wraz z oceną końcową).

Łącznie w programie będzie brało udział 105 szkół z całego kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE