Reklama

Zostań zawodowym strażakiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Zostań zawodowym strażakiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie ogłasza nabór kandydatów do pełnienia służby w tej formacji.

Państwowa Straż Pożarna w Łukowie zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi tej formacji. Jak informuje komendant powiatowy st. bryg. Tomasz Majewski, jednostka poszukuje docelowo ratownika-kierowcy. Pracę w straży pożarne podejmie jedna osoba, która najlepiej przebrnie przez proces rekrutacji. Dokumenty w tej sprawie należy składać do 6 października.

Kandydaci chcący zostać zawodowym strażakiem, będą musieli przejść kilkuetapową rekrutację. Składają się na nią ocena formalna dokumentów oraz określenie kompetencji i predyspozycji do pełnienia służby w straży pożarnej, test sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie. Chętni podjąć pracę w Państwowej Straży Pożarnej, muszą posiadać min. wykształcenie średnie i dobrą kondycję fizyczną oraz psychiczną. Niezbędne jest także posiadanie prawa jazdy kategorii C oraz niekaralność.

Test sprawności fizycznej obejmie m.in. próbę wydolnościową, podciąganie na drążku, biegi na 50 oraz 1000 metrów, sprawdzian z lęku wysokości (tzw. akrofobia) oraz test z pływania. Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji znaleźć można na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie: www.kppsp.lukow.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE