Reklama

Znamy ranking łukowskich szkół w „Perspektywach”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Znamy ranking łukowskich szkół w „Perspektywach” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy ranking najlepszych szkół średnich w kraju. Które miejsca w najnowszym rankingu "Perspektyw" zajęły placówki z powiatu łukowskiego?

Już po raz 20. opublikowany został ranking liceów ogólnokształcących oraz techników czasopisma edukacyjnego „Perspektywy”. W najnowszym zestawieniu obejmującym najlepsze szkoły średnie w Polsce, znalazły się również placówki z Łukowa.

W kategorii liceów, 289 miejsce w kraju zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie. Szkoła w porównaniu z rokiem ubiegłym awansowała o 28 pozycji z 317 miejsca. Na 430 miejscu sklasyfikowane zostało IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie, które w ubiegłorocznej edycji plebiscytu zajmowało 325 miejsce.

W kategorii techników, w rankingu 300 najlepszych tego typu szkół w Polsce, na wysokiej 68 pozycji znalazł się łukowski „Rolnik”. Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. W. Reymonta Łuków znacząco awansowało w porównaniu z zeszłym rokiem. Wtedy to zajmowało 155 pozycję.

Jakie informacje są brane przy wyznaczaniu pozycji szkół średnich w rankingu? Oprócz sukcesów osiąganych przez uczniów w olimpiadach, uwzględniane są także wyniki matur. W przypadku techników do tych danych dołączane są także wyniki egzaminów zawodowych. Uzupełnieniem rankingów głównych są pomniejsze rankingi prezentujące 200 najlepszych szkół (liceów i techników), których uczniowie najlepiej zdali maturę w 2017 roku. Istnieje też odrębne zestawienie tzw. szkół olimpijskich, informujące w których placówkach uczniowie odnieśli największe sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach w roku szkolnym 2016/2017.

- Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu - przekonują organizatorzy plebiscytu, pracownicy i wydawca „Perspektyw”.

Dodatkowym rankingiem „Perspektyw” jest ten z podziałem na województwa. W tym przypadku łukowski „Kościuszko” zajmuje 15 miejsce w województwie lubelskim. IV LO natomiast plasuje się na 23 pozycji. Wśród techników, te mieszczące się w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie w rankingu wojewódzkim znajduje się tuż za podium, na czwartym miejscu. „Rolnika” wypędzają jedynie technika z Lublina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE