Reklama

Znamy program Dni Łukowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Znamy program Dni Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatni weekend maja to Dni Łukowa. Podczas obchodów nie zabraknie nowych elementów. Znamy też gwiazdę wieczoru.

Dziś dowiedzieliśmy się co zaplanowali organizatorzy Dni Łukowa. Gwiazdą wieczoru, która wystąpi podczas niedzielnego koncertu będzie zespół „Poparzeni Kawą Trzy”.  

Dni Łukowa to wydarzenia sportowe i kulturalne. Nie zabraknie tych, które odbywają się co roku i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, ale będą także te, które odbędą się po raz pierwszy.  

O wydarzeniach sportowych opowiedział dyrektor OSiR Zbigniew Biaduń. W piątek 27 maja odbędzie się IX Bieg z pochodniami. Wyruszy ze stadionu miejskiego, by zakończyć się w parku miejskim. W sobotę miłośnicy sportu zagrają w siatkówkę plażową, koszykówkę uliczną, szachy, warcaby oraz wezmą udział w turnieju międzyosiedlowym. Po raz 13. najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wezmą udział w „Przedszkoliadzie”.  

Nowym wydarzeniem tegorocznych obchodów Dni Łukowa będzie zlot motocyklowy połączony z paradą. W jego organizację zaangażuje się Stowarzyszenie Bears Riders. Koło PZW Łuków Miasto zaprasza natomiast na Olimpiadę Wędkarską. Nowością będzie również bitwa kulinarna. W świat dobrych smaków zaproszą łukowian znani z programów kulinarnych kucharze.  

Nie byłoby Dni Łukowa bez wydarzeń kulturalnych. W piątek otwarta zostanie wystawa fotograficzna, która jest efektem współpracy z miastami partnerskimi. Jak kultura to także koncerty. W amfiteatrze zaprezentują się orkiestry dęte, a wieczorem obejrzymy film niemy, do którego muzykę artyści podkładać będą na żywo. Przed łukowską publicznością wystąpi także znany z serialu „Ranczo” Piotr Pręgowski. Nie zabraknie muzyki disco polo i dance. Do tańca zaprosi zespół Power Play. W sobotę do 24.00 grać będą DJ-e. Natomiast niedzielny koncert to występy lokalnych artystów oraz koncert gwiazdy wieczoru. 29 maja na łukowskiej scenie wystąpi zespół „Poparzeni Kawą Trzy”.  

Jak powiedział nam radny Artur Gałach, koszt organizacji Dni Łukowa to około 100 tys. zł. Połowę kosztów organizatorzy będą chcieli pozyskać od sponsorów.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE