Reklama

Znamy majątki radnych miejskich. Kto ma najwięcej, a kto najmniej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Znamy majątki radnych miejskich. Kto ma najwięcej, a kto najmniej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Łukowie pojawiły się oświadczenia majątkowe radnych miejskich za 2016 rok. Sprawdziliśmy, jaki majątek posiadają wybierane przez nas osoby w wyborach.

Mieszkanie o wartości 50 tys. zł, trzy kredyty zaciągnięte w bankach, hodowla krów czy też nieruchomości o wartości ponad miliona złotych. To jedynie część informacji, które w zeznaniu majątkowym za 2016 rok wykazali radni Rady Miasta w Łukowie.

Jedenastu radnych w tegorocznych zeznaniach majątkowych nie wykazało jakiegokolwiek pojazdu. Dwóch z nich, Robert Dołega i Henryk Soćko nie posiadają własnego „M”. Ten ostatni posiada natomiast najwięcej funduszy. Według zeznania radny ma ponad 350 tys. zł oszczędności.

Inne ciekawe dane to na przykład mieszkanie radnej Marii Pszczółkowskiej. Według zeznania lokal o powierzchni 38 m2 wart jest 50 tysięcy złotych. Największe domy - o powierzchni co najmniej 200 m2 - posiadają natomiast radni Zygmunt Celiński, Przemysław Wereszczyński i Marcin Wysokiński. Z kolei radny Andrzej Tomasiak posiada największe ze wszystkich radnych zobowiązania finansowe. Mowa o kredycie hipotecznym na kwotę 340 tys. złotych.

Najwięcej pojazdów posiada radny Piotr Płudowski. Jest on właścicielem bądź współwłaścicielem 4 samochodów marki Opel Corsa, zabytkowej Warszawy M-20 oraz 5-ciu motocykli. 5 samochodów posiada też radny Marcin Wysokiński. On też, tak jak i Zygmunt Celiński wykazał jedną z większych liczb posiadanych nieruchomości oraz działek. W przypadku M. Wysokińskiego oprócz domu, w zeznaniu widnieje 6 innych pozycji o różnych tytułach prawnych i wartości prawie 1,5 mln złotych. Zygmunt Celiński w tegoroczne zeznanie wpisał oprócz domu 7 innych działek o wartości około 1 mln złotych.

Radni niechętnie inwestują na giełdzie. Posiadanymi akcjami różnych spółek wykazał się jedynie radny Artur Gałach. Ponadto jedynie dwójka radnych posiada środki w walucie innej niż w złotówkach. 5000 euro na swoim koncie posiada radny Andrzej Skwarek, a 119 euro i 227 dolarów amerykańskich Ewa Rybicka-Sicińska. Ona też wykazała jeden z większych dochodów z tytułu zatrudnienia i otrzymywanych innych świadczeń.

Szczegółowe informacje na temat majątku miejskich radnych znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej POD TYM ADRESEM. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze majątku Przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Jodełki. Nie wiadomo też, jakie środki, nieruchomości i pojazdy są w posiadaniu burmistrza Dariusza Szustka. Chętni mogą natomiast sprawdzić majątki Wiceburmistrza Marcina Mateńki, Sekretarza Ryszarda Szczygła, Skarbnik Barbary Leszczyńskiej, dyrektorów miejskich szkół i przedszkoli, części Naczelników Urzędu Miasta, dyrektorów ŁOK, PEC, PUIiK, MOPS, OsiR, ZDM, ZGL i Biblioteki Publicznej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE