Reklama

Znamy laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oddaj Krew – Ratuj Życie” zorganizowanego przez Klub Krwiodawców Ostoja z Łukowa

Opublikowano:
Autor:

Znamy laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oddaj Krew – Ratuj Życie” zorganizowanego przez Klub Krwiodawców Ostoja z Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiegł końca I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ?Oddaj Krew ? Ratuj Życie?. Konkurs jest dziełem młodego Klubu Honorowych Dawców Krwi OSTOJA w Łukowie. Z 4 województw wpłynęło 180 prac.

     Komisja konkursowa wyróżniła 13 prac a 10 młodym artystom przyznała tytuł laureata. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury 14 czerwca. Data nie była przypadkowa, albowiem był to Światowy Dzień Krwiodawcy. Na wernisaż przybyło ponad  80 osób! Nawet z Rzeszowa. 

    Patronat nad konkursem objęli m.in. Minister Zdrowia, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Poseł na Sejm Sławomir Skwarek, Burmistrz miasta Łuków, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczpospolitej Polskiej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

     

Obecnie członkowie Klubu zastanawiają się nad wydaniem kalendarza z pracami laureatów. Pomysł ten zasugerował podczas wernisażu Tomasz Ogrodnik – prezes SHDK RP.

        Klub Ostoja planuje w sierpniu i wrześniu mobilne akcje oddawania krwi. Odpowiednio w Woli Okrzejskiej oraz Wojcieszkowie.  

       W tym roku krwiodawcy z Ostoi mają na koncie już 3 akcje zakończone sukcesami, organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Dni Łukowa.

 

Prace były oceniane w 3 kategoriach wiekowych.

Wyniki:

 Kategoria klasy I – IV szkoły podstawowe:

Laureaci:
Julia Procnal (Telatyn)
Marta Bartnikiewicz (Łuków)
Aleksandra Górska (Zalesie)

Wyróżnienia: Pola Surus (Stróża) i Nikola Skakuj (Biszcza)

 Kategoria klasy V – VIII szkoły podstawowe:
Laureaci:
Kinga Tabaka (Mircze)
Bartosz Sadło (Sięciaszka)
Norbert Sierpień (Mikłusy) 
Karolina Grzywaczewska (Łuków)

Wyróżnienia: Julia Tkaczuk i Julia Patyska (Warszawa), Natalia Magnuszewska (Serokomla), Kamil Jakubaszek (Łuków), Magda Borkowska i Weronika Nowak (Gołąbki), Martyna Krasuska (Mikłusy)

 

Kategoria gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
Laureaci:
Milena Jezierska (Łuków)
Roksana Pokrywka (Rzeszów)
Julia Wieczorek (Kraśnik)
Wyróżnienia: Maksymilian Ponikowski (Łuków), Dawid Łach (Kraśnik), Kuczyńska Natalia (Zamość), Emilia Puzio (Łuków).

 

Gratulujemy!Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE