Reklama

Znalazła portfel z pieniędzmi i… chciała kupić prezenty najbliższym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Znalazła portfel z pieniędzmi i… chciała kupić prezenty najbliższym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kara pozbawienia wolności grozi 39-letniej łukowiance, która znalazła portfel z dokumentami i kartami do bankomatu. Zamiast zwrócić je właścicielce, kobieta... zrobiła zakupy i wypłaciła z bankomatu kolejne pieniądze. Została zatrzymana przez policjantów.

W czwartek późnym wieczorem na komendę policji zgłosiła się łukowianka, która zagubiła swój portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami do bankomatu. Kobieta zorientowała się, że za pomocą jej karty z konta wypłacono 1000 zł. Zaszła więc konieczność zablokowania kart bankomatowych.

Gdy kobieta opisywała policjantom swoją zgubę, okazało się że przed kilkoma minutami ktoś zapłacił jej kartą za zakupy w jednym z łukowskich sklepów ponad 1000 zł oraz wypłacił jeszcze z bankomatu kolejne 1000 zł. Po chwili, gdy zablokowano karty okazało się, że dwukrotnie podjęto próbę wypłaty z bankomatu 1500 zł. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się więc policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Łukowie.

Funkcjonariusze następnego dnia ustalili, że portfel z dokumentami i kartami do bankomatu znalazła 39-letnia łukowianka. Mimo tego, że były tam dokumenty właścicielki, nie zwróciła jej zguby. Kobieta wykorzystując znaleziony w portfelu zapisek z nr PIN do karty, zapłaciła za zakupy w sklepie oraz wypłaciła 2000 zł, a także dwukrotnie chciała wypłacić 1500 zł. Łukowianka tłumaczyła policjantom, że w ten sposób zrobiła świąteczne zakupy, że chciała zakupić prezenty najbliższym.

39-latka już usłyszała zarzuty, chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Przy tej okazji policjanci przypominają, aby w okresie przedświątecznym zachować szczególną uwagę. Nasze roztargnienie lub nieuwaga może skończyć się kradzieżą mienia bądź włamaniem do mieszkania.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE