Reklama

Znalazł granaty podczas prac na posesji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Znalazł granaty podczas prac na posesji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec gminy Łuków. Na swojej posesji znalazł cztery granaty. Niewybuchy zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnalezione zostały niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas zwykłych prac ogródkowych, prac przy posesjach czy też podczas pobytu w lesie.

Tym razem wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mieszkaniec gminy Łuków. Mężczyzna pracując na swej posesji znalazł przedmioty przypominające niewybuchy i natychmiast powiadomił policję. Okazało się, że są to cztery granaty pochodząca z czasów II wojny światowej. Mundurowi do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Saperzy zneutralizują granaty na poligonie.  

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Źródło: KPP w Łukowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE