Reklama

Znają się na technice

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Danuta Dziedzic-Gryczka / ZS nr 1 w Łukowie

Znają się na technice - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Zawodowe Aleje" to nazwa cyklicznego już konkursu wiedzy technicznej. 21 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbył się finał VI edycji imprezy.

Gimnazjaliści z Wojcieszkowa, Mysłowa oraz Gręzówki wykazali się największa wiedzą w trakcie finału VI Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje". Konkurs przeprowadzono 21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, a patronat nad nim objął starosta łukowski Janusz Kozioł.

- Główną ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjów zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie kultury technicznej oraz zwrócenie uwagi na kształcenie w szkołach o profilu technicznym – mówi Danuta Dziedzic-Gryczka, koordynator konkursu. - Uczniowie z gimnazjów powiatu łukowskiego, uczestnicząc w konkursie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z podstaw mechaniki, informatyki elektroniki i ekonomii – dodaje.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe. W drugim wykonywali wylosowane zadanie praktyczne z branży informatycznej, mechanicznej, ekonomicznej lub elektrycznej.

Największą wiedzą techniczną popisał się Maciej Dobrowolski z Gimnazjum w Wojcieszkowie, który wygrał konkurs w ZS nr 1. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Grzegorz Iwaniec z Gimnazjum w Mysłowie, a trzecie miejsce Patrycja Walecka z Gimnazjum w Gręzówce.

W klasyfikacji zespołowej, VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej wygrał zespół z Gimnazjum w Hucie Dąbrowie w składzie: Krystian Pawlak, Anna Walkiewicz i Emilia Wiśniewska. Uczniów do konkursu przygotował Jarosław Łyk.  II miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum w Wojcieszkowie: Maciej Dobrowolski, Szymon Pilski i Mateusz Barszcz (opiekun Elżbieta Śliwińska). III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Strzyżewie: Julia Domańska, Jakub Kozłowski, Szymon Śledź, których do konkursu przygotowywała Renata Pycka. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Łukowie, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Organizatorzy konkursu byli Danuta Dziedzic-Gryczka (koordynator konkursu), Mariusz Toporowicz, Elżbieta Dziewulska, Grzegorz Paskudzki, Cezary Mazurek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE