Reklama

Reklama

Znaczek turystyczny No. 1023 z Muzeum Regionalnym w Łukowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Znaczek turystyczny No. 1023 z Muzeum Regionalnym w Łukowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie doczekało się własnego znaczka turystycznego. Placówka jest kolejnym miejscem na mapie turystycznej powiatu łukowskiego oraz kraju gdzie można nabyć taką pamiątkę. Jego nr seryjny to 1023.

Reklama

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Został wykonany z naturalnego materiału – drewna i składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów. Produkowany jest ręcznie, grafika znaczka wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy i jest odczuwalna przy dotyku.

 

Przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Znaczki turystyczne znajdują się w kilkunastu państwach Europy. Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.

 

Do każdego znaczka turystycznego przymocowana jest papierowa karteczka, która imituje drewno. Na jednej stronie znajduje się nazwa produktu, kraj, z którego pochodzi, krótkie wyjaśnienie czym jest znaczek, w środku umieszczone jest logo, pod spodem adres strony internetowej oraz kupon z flagą państwową, na której został specjalną techniką wydrukowany srebrny numer danego znaczka. W środku, do naciętych miejsc, jest włożona naklejka.

 

Na drugiej stronie znajdują się podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej, strona internetowa i kod kreskowy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum oraz nabycia tej ciekawej pamiątki, koszt znaczka to 8 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE