Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Znaczek turystyczny No. 1023 z Muzeum Regionalnym w Łukowie

wiadomosci Muzeum Regionalne w Łukowie doczekało się własnego znaczka turystycznego. Placówka jest kolejnym miejscem na mapie turystycznej powiatu łukowskiego oraz kraju gdzie można nabyć taką pamiątkę. Jego nr seryjny to 1023.

red.

Opublikowano: 30 września 2020 07:58 | Aktualizacja: 30 września 2020 07:58

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Został wykonany z naturalnego materiału – drewna i składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów. Produkowany jest ręcznie, grafika znaczka wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy i jest odczuwalna przy dotyku.

 

Przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Znaczki turystyczne znajdują się w kilkunastu państwach Europy. Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.

 

Do każdego znaczka turystycznego przymocowana jest papierowa karteczka, która imituje drewno. Na jednej stronie znajduje się nazwa produktu, kraj, z którego pochodzi, krótkie wyjaśnienie czym jest znaczek, w środku umieszczone jest logo, pod spodem adres strony internetowej oraz kupon z flagą państwową, na której został specjalną techniką wydrukowany srebrny numer danego znaczka. W środku, do naciętych miejsc, jest włożona naklejka.

 

Na drugiej stronie znajdują się podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej, strona internetowa i kod kreskowy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum oraz nabycia tej ciekawej pamiątki, koszt znaczka to 8 zł.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.