Reklama

Zna historię swojej rodziny jak mało kto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zna historię swojej rodziny jak mało kto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szymon Borkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie to laureat wojewódzkiego konkursu edukacyjnego "Z rodzinnej Szuflady". Wręczenie nagród miało miejsce 9 czerwca w Archiwum Państwowym w Siedlcach.

"Z rodzinnej szuflady" to konkurs, polegający na wykonaniu dowolną techniką plastyczną lub multimedialną pracy ilustrującej lub dokumentującej historię rodziny. Jego celem jest zachęcenie do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów dużej i małej ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Poprzez artystyczne i multimedialne prace najmłodsi utrwalają w rodzinie pamięć o przodkach i zachęcają do gromadzenia rodzinnych pamiątek oraz odpowiedniej dbałości o rodzinne fotografie i dokumenty.

9 czerwca w Archiwum Państwowym w Siedlcach miało miejsce wręczenie nagród za udział w inicjatywie. Laureatem konkursu został Szymon Borkowski z klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, który przy dużym wsparciu rodziców i opiece nauczyciela historii Zbigniewa Janaszka przygotował pracę - drzewo genealogiczne swojej rodziny. Chłopiec był obecny również w otwarciu pokonkursowej wystawy z najlepszymi pracami.

Na konkurs nadesłano 109 prac z 23 szkół. Jego organizatorem było Archiwum Państwowe w Siedlcach oraz Fundacja Rozwoju Badań Regionalnych Sigillum. Data wręczenia nagród i otwarcia wystawy nie była przypadkowa. 9 czerwca przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Archiwów.

Szymonowi gratulujemy sukcesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE