Reklama

Zmierzą się z testem o ubezpieczeniach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zmierzą się z testem o ubezpieczeniach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1,7 tysiąca uczniów z województwa lubelskiego rozwiąże test o składkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych rywalizować też będą uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie.

W olimpiadzie uczestniczą uczniowie szkół, które realizują tzw. „Lekcje z ZUS” - projekt edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne i w jaki sposób będą mogli z nich w przyszłości skorzystać. Młodzież uczy się także, jak prowadzić własną firmę.

- Olimpiada to dla uczniów okazja na powtórkę ze zdobytej wiedzy i jednocześnie szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Wśród nich są między innymi indeksy wielu wyższych uczelni i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia
- mówi Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, koordynatorka projektu w regionie.

W olimpiadzie startuje udział 60 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Dziś, 27 listopada odbędzie się pierwszy, szkolny etap konkursu. Będzie to test wiedzy o ubezpieczeniach napisze, który w naszym mieście pisać będą uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta.

Młodzi ludzie, którzy zdobędą w teście najwięcej punktów, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy nazwiska osób, które będą reprezentować województwo lubelskie w ogólnopolskim finale w kwietniu 2018 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE