Reklama

Zmieniali koła prawie jak w Formule 1

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

Zmieniali koła prawie jak w Formule 1 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć nie są to wyniki osiągane w Formule 1, uczniowie klas gimnazjalnych z powiatu łukowskiego pochwalić się mogą całkiem dobrym czasem wymiany kół w samochodach. Do nietypowego konkursu zaprosił młodzież Zespół Szkół nr 1 w Łukowie.

Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie w ramach przybliżenia zawodów kierowcy mechanika i technika pojazdów samochodowych, zaproponował uczniom szkół gimnazjalnych konkurs, polegający na wymianie koła na czas. W pracowni mechanicznej placówki powstało mobilne urządzenie - tzw. Pit Stop symulator wymiany koła - dzięki któremu każdy gimnazjalista mógł sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności. Po krótkim instruktarzu uczniowie mogli spróbować swoich sił w wymianie koła na zapasowe oraz poznać niektóre aspekty pracy w branży motoryzacyjnej.

W konkursie wzięło udział 111 osób (chłopców i dziewcząt) z 28 placówek gimnazjalnych z powiatu łukowskiego. Zwycięzcą został Bartosz Matyjasek z gimnazjum w Mysłowie, który wymienił koło w 39 sekund.

Nietypowy konkurs wpisuje się w organizowane od kilku lat w „Alejach” warsztaty mechaniczne, elektryczne, informatyczne i handlowo-ekonomiczne, aby przybliżyć uczniom specyfikę pracy w zawodach, które od wielu lat pożądane są na lokalnym rynku pracy. Projekt „Zawodowiec może więcej” przeprowadzany wśród uczniów szkół gimnazjalnych ma też na celu zwrócić uwagę uczniów na zmieniający się rynek pracy, w którym brakuje specjalistów z przyzwoitym zawodowym wykształceniem.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE