Reklama

Zmienią Radę Społeczną w łukowskim szpitalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zmienią Radę Społeczną w łukowskim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O godz. 10 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Łukowskiego. Jednym z głosowań będzie to dotyczące Rady Społecznej szpitala św. Tadeusza w Łukowie.

W trakcie obrad radni wysłuchają informacji o stanie łukowskiego szpitala, zapoznają się też z informacjami o bezpieczeństwie sanitarnym, przeciwpożarowym i porządku publicznym na terenie powiatu. Będą też głosować nad zmianą członków Rady Społecznej SP ZOZ w Łukowie oraz nad podobną zmianą w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

W pierwszym przypadku zmiana składu Rady Społecznej wiąże się przede wszystkim z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Kadencje rady są bowiem powiązane z kadencjami samorządowymi. W drugim przypadku osoba zasiadająca w radzie muzeum została w międzyczasie jego pracownikiem, stąd konieczność jej zastąpienia.

Początek obrad o godz. 10 w sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego 17 w Łukowie. Sesja transmitowana będzie też na żywo w serwisie YouTube.

Proponowany porządek obrad przedstawia się następująco:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z V i z VI sesji Rady Powiatu Łukowskiego.
 4. Informacja Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i działalności Zarządu Powiatu w okresie od V sesji.
 5. Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie Powiatu Łukowskiego.
 6. Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Powiatu Łukowskiego złożona przez: Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
 7. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie o stanie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Łukowskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2018 r.
 8. Sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz skuteczności działania Komendy Powiatowej Policji w Łukowie w 2018 roku.
 9. Informacja o realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu i Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy oraz o stanie bezrobocia w Powiecie Łukowskim.
 10. Sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy Powiatu Łukowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w roku 2018”.
 11. Informacja o funkcjonowaniu SP ZOZ w Łukowie.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie określenia liczby przedstawicieli wybieranych przez Radę Powiatu Łukowskiego do Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
 13. Zgłoszenie i wybór przedstawicieli Rady Powiatu Łukowskiego do Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie na kadencję w latach 2019-2024.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań oraz podziału środków na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Pani Beaty Skwarek ze składu Rady Muzeum przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie powołania członka Rady Muzeum przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej na okres uzupełniający do końca kadencji.
 18. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych, dla których zarządcą jest Zarząd Powiatu Łukowskiego na cele nie związane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
 21. Sprawy różne i wolne wnioski.
 22. Zakończenie obrad.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE