Reklama

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od niedzieli na terenie całego kraju zmianie ulega rozkład jazdy pociągów. Warto już dziś się z nim zapoznać, by nic nas nie zaskoczyło.

W naszym województwie kolej zapowiada wprowadzenie większej ilości przewozów regionalnych. Zwiększy się liczba połączeń na dwóch trasach. Po jednym pociągu więcej pojedzie z Lublina do Chełma, gdzie obecnie jeździ 12 pociągów na dobę. Wzrośnie także liczba połączeń pomiędzy Siedlcami a Terespolem. Ponadto Przewozy Regionalne chcą także wprowadzić połączenia sezonowe w kierunku Roztocza i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

W połowie 2017 roku pojawią się utrudnienia. Związane będą z remontem trasy Warszawa-Lublin. Odcinek Dęblin-Lublin będzie całkowicie zamknięty. Tu najprawdopodobniej zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. W nowym rozkładzie jazdy bez większych zmian pozostają połączenia dalekobieżne. Nie zmienia się liczba pociągów Lublin- Warszawa. Tu pasażerowie wciąż będą mieli 10 kursów do stolicy.

W połowie roku podróżni jeżdżący tą trasą będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Remont linii Warszawa-Lublin wydłuży czas podróży między tymi miastami o 40–50 minut. Modernizacja potrwa około 18 miesięcy, ale po jej zakończeniu pociągi pokonają tę trasę z prędkością 160 km/h.   

Wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy PKP można sprawdzić tutaj

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE