Reklama

Zmiany w parafiach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Zmiany w parafiach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek wakacji to nie tylko czas na odpoczynek, ale także zmiany w parafiach diecezji siedleckiej. Zobacz, których księży w naszych parafiach już nie będzie, a kto ich zastąpi.

Z początkiem wakacji w diecezji siedleckiej rozpoczną się zmiany wśród duchownych. Jedni księża po latach pracy w parafiach zmienią miejsce posługi.  

Dotychczasowy proboszcz parafii Oleksin ks. kan. Henryk Drozdek przechodzi na emeryturę. Zamieszka na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. 

Wikariuszem parafii Radoryż Kościelny zostanie ks. Grzegorz Bielak, który przeniesiony został z parafii Osieck. Zastąpi ks. Łukasza Borowskiego, który teraz pracował będzie w Janowie Podlaskim. Parafię w Serokomli opuści ks. Piotr Orłowski. Od lipca będzie wikariuszem w Kotuniu. Na jego miejsce przyjdzie natomiast ks. Artur Petkowicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Ks. Adam Całus odejdzie z parafii w Trzebieszowie do parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej. Do Trzebieszowa przyjdzie natomiast ks. Marcin Cierżyk

Z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie odchodzi ks. Paweł Bielecki. Został przez biskupa Kazimierza Gurdę mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Siedlcach.

Parafię Przemienienia Pańskiego w Łukowie opuści ks. Paweł Padysz. Wkrótce rozpocznie swoją pracę w parafii w Rykach. Natomiast mianowany wikariuszem łukowskiej parafii został ks. Dariusz Czajka. Przeniesie się tu z Łosic. 

Z Łukowem pożegna się również ks. Łukasz Kałaska, którego biskup siedlecki wysyła do pracy w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Natomiast do parafii św. Brata Alberta przybędzie ks. Kamil Frączek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE