Reklama

Zmiany w łukowskim sanepidzie. Komentarz Starosty Łukowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmiany w łukowskim sanepidzie. Komentarz Starosty Łukowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Anna Kwiatkowska nie jest już dyrektorem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie. Z końcem grudnia zakończyła się jej kadencja na tym stanowisku.

Będą zmiany na stanowisku szefa Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie. Od początku roku mieszcząca się przy ul. Spółdzielczej placówka nie ma dyrektora. Zajmująca jeszcze do niedawna tą funkcję doktor Anna Kwiatkowska nie uzyskała przedłużenia kadencji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łukowie na kolejne 5 lat. Pomimo pisma Starosty Łukowskiego z prośbą o pozostawienie A. Kwiatkowskiej na stanowisku, negatywną decyzję w tej sprawie podjął pod koniec grudnia Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie.

Janusz Kozioł poproszony o skomentowanie sytuacji, przedstawił naszej Redakcji kulisy wymiany korespondencji z sanepidem w Lublinie. Przypomniał, że Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego powołuje właściwy dla danego miejsca starosta za zgodą Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie i że należy rozgraniczyć pojęcie zgody od opinii, co ogranicza możliwości decyzyjne samorządu w tej sprawie. Wniosek o przedłużenie kadencji Annie Kwiatkowskiej starosta łukowski wysłał na przełomie listopada i grudnia. 21 grudnia przyszła negatywna odpowiedź, co ciekawe bez żadnego uzasadnienia.

Kadencja Anny Kwiatkowskiej jako szefowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie zakończyła się 31 grudnia 2017 r. W chwili obecnej placówką kieruje pełniąca obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łukowie Elżbieta Poddębniak, dotychczasowy pracownik sanepidu. Swoją funkcję ma piastować przez najbliższe osiem miesięcy.

Kto zadecydował o powierzeniu Elżbiecie Poddębniak obowiązków szefa sanepidu w Łukowie? Starosta nie chciał udzielić komentarza w tej sprawie, sugerując by zapytać o to przedstawicieli z Lublina. Nie potrafił też wskazać nowych nazwisk, które ewentualnie mogłyby zastąpić dyrektor Kwiatkowską. Janusz Kozioł poinformował natomiast, że planuje odbyć spotkanie z dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, by porozumieć się co do osoby nowego szefa placówki. Dopiero wówczas będzie można mówić o jakiejkolwiek giełdzie nazwisk.

Dotychczasowa dyrektor, Anna Kwiatkowska zachowuje pracę w PSSE w Łukowie. W chwili obecnej przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wkrótce też mamy otrzymać komunikat w tej sprawie od Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Lublinie. Jaka będzie jego treść? Poinformujemy o tym naszych Czytelników niezzwłocznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE