Reklama

Zmiana planu jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zmiana planu jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do mieszkańców, którzy są zainteresowani zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, rozsyłano sms-y. Na ostatniej sesji Rady Gminy wójt Kinga Szerszeń wyjaśniła sprawę.

Przypomnijmy: sprawa dotyczy zapowiadanych już opóźnień w przyjęciu przez radnych zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Z powodu protestu mieszkańców wsi Osiny przeciwko planowanej lokalizacji czyszczalni ścieków w ich miejscowości prace nieco przesuną  się w czasie.

Od początku mówi się, że - o ile nie będzie kolejnych protestów - przewidywane przesunięcie ma być kwestią maksymalnie kilku miesięcy. Potrzeba czasu na znalezienie nowej działki, zamówienie mapy i naniesienia zmian na plan i studium.

Wójt: Nieprawdzie informacje

Do budzącego wiele kontrowersji tematu odniosła się na marcowej sesji Rady Gminy wójt Szerszeń.

- W ostatnich dniach przyszło do mnie kilku mieszkańców gminy zaniepokojonych wiadomościami sms-owymi. Są rozsyłane do zainteresowanych zmianą planu osób. Z sms-ów wynika, że nie zostanie przyjęty w tym roku - poinformowała.

Jak dodała pani wójt, informacje rozpowszechniane w tej sprawie są nieprawdziwe.

- Projekt jest w przygotowaniu. Jesteśmy już na ostatniej prostej. Kiedy tylko zostanie przygotowany, będzie wyłożony do wglądu dla mieszkańców i konsultowany. Jeśli nie będzie protestów, będzie mógł zostać przyjęty przez Radę Gminy. Zaznaczam: stanie się tak, jeśli nie będzie kolejnych protestów - podkreśla wójt.
Co na to Wody Polskie?

Jak się okazuje, kolejną kwestią jest nowe stanowisko Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", które opiniuje przygotowanie do inwestycji takich jak budowa oczyszczalni ścieków. Podmiot ten stoi na stanowisku, że oczyszczalnia powinna być usytuowana blisko rzeki. W Osinach nie ma rzeki, wiec z uzyskaniem zgód na rozpoczęcie budowy oczyszczalni w tej miejscowości może być poważny problem.

W tej sytuacji prawdopodobnie będzie brana pod uwagę rozbudowa istniejącej oczyszczalni w Jarczewie. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane w przyszłości i formalnie nie ma to związku z przygotowaniami do przyjęcia nowego Planu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE