Reklama

Złożyli odwołanie, dostaną dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Złożyli odwołanie, dostaną dofinansowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed końcem roku pisaliśmy o gminach, które otrzymają dofinansowanie na zadania związane z odnawialnymi źródłami energii. Gmina Łuków nie zgodziła się z oceną złożonego przez siebie wniosku. Dziś wiemy, że dofinansowanie otrzyma.

251 wniosków z województwa lubelskiego, które wpłynęły w ramach konkursu na „Energię przyjazną środowisku” otrzymało pozytywną ocenę. Nie wszystkie jednak zakwalifikowały się do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przed końcem 2016 roku zapadła decyzja kto środki unijne dostanie. Z terenu naszego powiatu miała to być tylko gmina Trzebieszów, Stanin i Serokomla. Pozostałe wnioski, składane przez samorządy, w tym wniosek gminy Łuków, znalazły się na liście rezerwowej.  

Gmina Łuków w ramach tego konkursu złożyła trzy wnioski. Chciała w ten sposób pozyskać środki na instalację solarów i paneli fotowoltaicznych na łączną wartość 16,6 mln. Dofinansowanie o jakie ubiegał się samorząd sięgał około 12 mln zł. Mimo pozytywnej oceny złożonej dokumentacji, wniosek gminy Łuków znalazł się na 153. miejscu. 

Złożyliśmy odwołanie od oceny wniosku „Czysta energia w gminie Łuków”. Dziś wiemy, że w przypadku dwóch wniosków, dotyczących montażu kolektorów, zwiększona została punktacja z 95 na 100. W trzecim wniosku, dotyczącym instalacji fotowoltaicznych, z 82,5 na 87, 5 – powiedział nam wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.    

Zmiana punktacji to dobra informacja dla mieszkańców. Wnioski ocenione na 100 punktów mogą liczyć na dofinansowanie. Gmina czeka już tylko na formalną odpowiedź dotyczącą oceny punktowej. Gdy to otrzyma, przeprowadzi procedurę wyłaniającą wykonawcę zadania. Prawdopodobnym terminem realizacji przedsięwzięcia będzie 2018 rok.  

W wyniku realizacji tego zadania na domach mieszkańców gminy Łuków zamontowanych zostanie 1035 instalacji o łącznej wartości 10,7 mln zł. Dofinansowanie jakie uzyska samorząd sięgnie 7,6 mln. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE