Reklama

Żłobek zamiast kotłowni? Kolejna konferencja Płudowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Żłobek zamiast kotłowni? Kolejna konferencja Płudowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ubiegający się o stanowisko burmistrza miasta Piotr Płudowski zorganizował kolejne spotkanie z mediami. Tym razem przekonywał do pomysłu uruchomienia w Łukowie miejskiego żłobka. Jak miałaby wyglądać ta inwestycja?

- W 2017 roku na terenie miasta było około 70 miejsc w żłobkach. Niestety żadne z tych miejsc nie było „miejskim”, lecz komercyjnym. W Łukowie mamy około 600 dzieci w wieku 1-3 lat. Dla ponad 500 z nich nie ma miejsca, w którym mogłyby się one znaleźć - powiedział w poniedziałek 10 września kandydat na burmistrza.

Rozwiązaniem problemu według Płudowskiego ma być budowa miejskiego żłobka. Kandydat na burmistrza proponuje, aby pierwszy taki punkt stanął w miejscu dzisiejszej kotłowni na os. Chącińskiego, w sąsiedztwie również osiedla Klimeckiego. Koszt przystosowania należącego obecnie do PEC budynku to według miejskiego radnego około 2,5 mln złotych.

-
Chciałbym aby inwestycja była w części sfinansowana ze środków zewnętrznych. Istnieje program Maluch+, z którego moglibyśmy pozyskać około 1,4 miliona zł. Ponad połowa planowanej inwestycji pochodziłaby więc z zewnątrz. Myślę, że łatwiej będzie też odkupić działkę od PEC-u, niż szukać innej na rynku zewnętrznym - przekonywał media Piotr Płudowski.

Czy pomysł radnego zyska uznanie mieszkańców?
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE