Reklama

Zimowy „transfer” radnego Chudka

Opublikowano:
Autor:

Zimowy „transfer” radnego Chudka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski radny Mariusz Chudek od 2 stycznia pełni funkcję kierownika Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Jak poinformował na swoim profilu społecznościowym na Facebooku, "wykorzystał okienko transferowe".

Zmiany wśród pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie. Od 2 stycznia kierownikiem mieszczącej się na os. Chącińskiego filii placówki jest... radny miejski Mariusz Chudek, pracujący do niedawna w Szkole Podstawowej w Trzebieszowie. W nowym miejscu pracy zastąpił na stanowisku Grażynę Skwarę.

- Postanowiłem wykorzystać "okienko transferowe", które pojawiło się dość nagle w moim życiu, a które pozwoli mi podjąć pracę w dziedzinie, którą od kilkunastu lat wspieram jako radny Miasta Łuków: w kulturze
- poinformował na swoim profilu na Facebooku radny Mariusz Chudek. - Mam nadzieję, że jako bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie - przydam się jeszcze lokalnej społeczności - dodał.

Decyzja Mariusza Chudka o zmianie miejsca pracy obiła się echem wśród lokalnej społeczności. Pojawiły się m.in. komentarze o zmianie poglądów, znanego z krytycznego wobec władz miasta radnego, czy też sugestie ewentualnego naruszenia tzw. ustawy antykorupcyjnej, zakazującej łączenia funkcji w ramach danego samorządu. Mariusz Chudek uspokaja jednak swoich wyborów i mieszkańców miasta, że nie zamierza zmieniać sympatii politycznych.

- Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem przed objęciem funkcji kierownika Filii nr 1 MBP w Łukowie, było sprawdzenie, czy moje nowe miejsce pracy naruszać będzie ustawę antykorupcyjną. Na szczęście kierownicy filii nie pełnią jednocześnie funkcji zastępcy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, więc uspokajam mieszkańców, że wszystko odbywa się w ramach litery prawa
- powiedział nam Mariusz Chudek.

Gdzie będzie pracować dotychczasowa kierownik filii miejskiej biblioteki Grażyna Skwara? Mariusz Chudek odpowiedział, że Grażyna Skwara obejmie funkcję kierownika Filii nr 2, mieszczącej się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Siedleckiej. Podkreślił, że jego koleżance po fachu nie zmienią się też warunki finansowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE