Reklama

Zimowisko harcerzy. Wybrali się na "Dziki Wschód"

Opublikowano:
Autor:

Zimowisko harcerzy. Wybrali się na "Dziki Wschód" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków obfitowała w wiele przygód. Druhny i druhowie odpoczywali w Sokółce w woj. podlaskim.

Dzieci i młodzież z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Starych Kobiałek i Ryżek wzięli udział w licznych grach i warsztatach, które pomogły zintegrować się i odkryć wielokulturowe Podlasie. Harcerze poznawali różne religie – wiarę katolicką, prawosławną i islam. Odwiedzili polskich Tatarów w Bohonikach, gdzie obejrzeli meczet i skosztowali lokalnych potraw. Udali się również na wycieczkę do Grodna na Białorusi, gdzie oglądali zabytki i szukali śladów Elizy Orzeszkowej, powstańców styczniowych, polskich obrońców z 1939 r., między innymi trzynastoletniego harcerza, Tadka Jasińskiego. 

 
Nad przygotowaniem zimowiska czuwała komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni, pwd. Nina Rosa i pwd. Karol Brzozowski – wychowawcy, Grzegorz Lustyk – oboźny, Michalina Barabaniec, zajmująca się programem. Zimowisko odbywało się w dniach 20 - 25 stycznia.
 
Wyjazd pozwolił poznać harcerzom różnorodność historycznej i współczesnej Rzeczypospolitej, budował w młodzieży szacunek do dziedzictwa kulturowego i uczył współdziałania.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE