Reklama

Zimowe czytanie morsów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Biegacze Pomagacze / Facebook

Zimowe czytanie morsów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa sezon "morsowania" w wykonaniu Biegaczy Pomagaczy. Miłośnikom zimowych kąpieli nie jest straszna nawet duża ujemna temperatura.

Od kilku lat w sezonie zimowym miłośnicy aktywnego trybu życia spotykają się w niedzielne poranki, by zażywać kąpieli w lodowatej wodzie. Spotkania organizowane są przez Biegaczy Pomagaczy, którzy znani są w Łukowie z propagowania zdrowego stylu życia.

Ostatnia kąpiel łukowskich morsów miała miejsce w niedzielę 25 lutego na jednym z prywatnych zbiorników nieopodal miasta. Tym razem hartowanie organizmu połączono… z czytaniem dzieł, w których pojawia się motyw zimna, chociażby poprzez nazwisko autora. Morsy zażywając zimowej kąpieli czytały m.in. książkę „Mróz” Marcina Ciszewskiego, czy dzieła Remigiusza Mroza. W sumie niedzielny poranek w niecodzienny sposób spędzało kilkanaście osób.

Jak informują Biegacze Pomagacze, sezon morsowania jeszcze się nie kończy. Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z kąpielami w lodowatej wodzie, mogą przyjechać na kolejne spotkanie w niedzielę 4 marca. Morsy zwracają jednak uwagę na kwestie bezpieczeństwa i przestrzegają, że nie należy podejmować indywidualnego kąpania się w wodzie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE