Reklama

Zimna Woda nabiera wody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Zimna Woda nabiera wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace modernizacyjne nad zalewem Zimna Woda. Od kilkudziesięciu godzin zbiornik wypełniany jest już wodą.

Zalew Zimna Woda nabiera... wody. Proces rozłożony na tygodnie - jeśli nie na miesiące - sygnalizuje, iż dobiegają końca prace w ramach tzw. I etapu modernizacji mającego służyć w celach rekreacyjnych zbiornika.

Woda jest przelewana z niepodlegającego modernizacji tzw. małego zbiornika i powoli zaczyna się pojawiać w dużej niecce. Choć należy mówić raczej o drobnym strumieniu i powoli trwającym procesie, władze miasta zapewniają, że 1 lipca zbiornik będzie gotowy do użytku. Całość odbywa się pod okiem fachowców z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, którzy będą decydować o ewentualnym podniesieniu tamy znajdującej się za zalewem i przyśpieszeniu procesu.

Napuszczanie wody do zalewu Zimna Woda zbiega się z końcem części prac modernizacyjnych, rozpoczętych w wakacje zeszłego roku. Wówczas zaczęto spuszczać wodę ze zbiornika, a na wały wjechał ciężki sprzęt. W międzyczasie wędkarze odławiali pływające w zalewie ryby, które przenosili  na mały zbiornik i na prywatny obiekt do Domaszek. Przez miesiące wykonywane było odmulanie i pogłębianie dna zbiornika, naprawa i umocnienie jego skarp. Prace te budziły zainteresowanie mieszkańców Łukowa, którzy chętnie odwiedzali plac budowy.

W chwili obecnej większość prac w ramach I etapu modernizacji jest już gotowa. Wykonawca kończy układanie ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu, wykonywany jest też pomost dla kajakarzy. Na brzegach widać też tzw. tarasy słoneczne, pomosty wędkarskie oraz fundamenty pod przyszły wyciąg narciarski. Wkrótce zostanie też usypana plaża. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wykonawca ma poślizg rzędu 2-3 tygodni z zakończeniem inwestycji. Jednak słoneczna pogoda sprawia że - przynajmniej prace ziemne - zostaną podgonione i zakończone w terminie.

Nad zalewem trwają też inne prace, wykonywane przez firmę ze Stalowej Woli oraz podwykonawców. Od strony budynku dawnego zajazdu powstaje taras widokowy dla mieszkańców, prowadzone są też prace ziemne na potrzeby dalszych, odłożonych w czasie inwestycji. Ponadto planowana jest impreza dla mieszkańców związana z otwarciem zalewu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE