Reklama

Reklama

„Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom". Konkurs fotograficzny i lekcje muzealne

Opublikowano:
Autor:

„Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom". Konkurs fotograficzny i lekcje muzealne - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie rozpoczyna projekt pt. „Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom". Ma on promować pszczelarstwo na Ziemi Łukowskiej oraz zachęcać do tworzenia i obserwacji miejsc przyjaznych pszczołom.

Reklama

Konkurs fotograficzny

Osoby, które lubią fotografować Muzeum zaprasza  do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Trzeba wykonać pracę fotograficzną ukazującej miejsca przyjazne pszczołom na Ziemi Łukowskiej (tj. kwiaty, łąki kwietne, ogrody, balkony, ule, pasieki i inne miejsca związane z pszczołami). Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 roku życia i osoby dorosłe.

Na prace Muzeum czeka do 16 lipca. Zdjęcia uczestników konkursu będą również brały udział w głosowaniu na stronie FB muzeum. Fotografia, która otrzyma najwięcej polubień otrzyma nagrodę specjalną. Wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Miodów Ziemi Łukowskiej lub w siedzibie muzeum, jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej muzeum.

Muzeum realizuje program we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz firmą Syngenta Polska.

Lekcje muzealne

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w lekcjach muzealnych o tematyce pszczelarskiej. Podczas lekcji  wyświetlany będzie  film edukacyjny. Uczestnicy otrzymają pakiety nasion roślin miododajnych, przygotowane przez firmę Syngenta Polska Sp. z.o.o. do wysiania na balkonach i w ogrodach.

Rezerwacja lekcji pod numerem telefonu 25 798 27 16 lub w gmachu muzeum. Cena lekcji muzealnej – 5 zł od osoby.

Pomagamy pszczołom

Muzeum planuje także  przeprowadzić akcję pt. „Pomagamy pszczołom". W jej ramach na podwórku muzeum umieszczone zostaną donice z roślinami miododajnymi, które posieje młodzież wspólnie z pracownikami muzeum. Na posesji muzeum zawieszony zostanie hotel dla pszczół, przekazany przez firmę Syngenta Polska.

Wszystkie działania są przeprowadzane z zachowaniem reżimu sanitarnego.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy