Reklama

Zespół Placówek świętował jubileusze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pierwszy kierownik szkoły opowiedział o trudnych początkach

Zespół Placówek świętował jubileusze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś władze powiatu wraz z nauczycielami, uczniami oraz zaproszonymi gośćmi świętowały 10 lat istnienia budynku Zespołu Placówek, 56 lat Szkoły Specjalnej oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Był to czas wspomnień, ale także wręczenia nagród dla nauczycieli szkół powiatu łukowskiego.

Pierwszym kierownikiem Szkoły Specjalnej w naszym mieście był Henryk Milczarek. To on wraz z nauczycielami tworzył w 1960 roku podwaliny szkoły. Przez lata placówka borykała się z problemami lokalowymi. Szkoła jednak z każdym rokiem się rozwijała. Uczniowie mogli liczyć na pomoc lekarską, a poźniej na wsparcie psychologiczne. W 1985 roku zaczęła funkcjonować terapia zajęciowa. W 1999 roku Szkoła Specjalna ma już 163 uczniów. W 2004 roku rozpoczęła się budowa nowego budynku, ktory po dwóch latach zaczął służyć uczniom i nauczycielom.

O tym jak wygladały początki funkcjonowania placówki, opowiedział jej pierwszy kierownik Henryk Milczarek, który jednocześnie podziękował za możliwość spędzenia czasu z tymi, z którymi przyszło mu pracować. O tym, jak ważnym miejscem dla dzieci niepełnosprawnych jest ta szkoła, powiedziała Przewodnicząca Rady Rodziców Grażyna Kulik.

Nikt nie jest gotowy na niepełnosprawność swoją czy też dziecka. Akceptacja jest podstawą. Skończyłam walkę z wiatrakami, zrezygnowałam z edukacji dziecka w szkole masowej i dałam mu komfort bycia sobą.

By podziękować tym, którzy w sposob szczególny przyczyniają się do rozwoju placówki, powołana została kapituła, która przyznawać będzie honorowe tytuły Przyjaciela Szkoły. W tym roku otrzymali je: Krzysztof Głuchowski, ks. Antoni Pietruszka, Janusz Kozioł, Włodzimierz Wolski, Dariusz Szustek, Karol Ciołek, Krzysztof Konstanty oraz Anna Pietrzak.

Dziś, oprócz wspomnień i podziękowań nie zabrakło także tortu. Uroczystość uświetniały występy uczniów Zespołu Placówek oraz chór Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie.  

Relacja fotograficzna z drugiej części uroczystości, czyli wręczenia nagród wyróżnionym nauczycielom, już wkrótce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE