Reklama

Zespół Placówek pomoże najmłodszym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zespół Placówek pomoże najmłodszym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji Rady Powiatu, radni zadecydowali aby przystąpić do rządowego programu \"Za Życiem\". Co to oznacza?

W Łukowie rusza realizacja rządowego programu „Za Życiem”. Oficjalną deklaracje w tej sprawie podjęli radni powiatowi podczas sesji 29 listopada.

Na mocy uchwały i porozumienia podpisanego między Ministerstwem Edukacji a Starostwem Powiatowym w Łukowie, mieszczący się na terenie miasta Zespół Placówek przez najbliższe lata prowadził będzie akcję bezpłatnego udzielania pomocy potrzebującym. Grupą docelową projektu są dzieci od momentu wykrycia lub zagrożenia niepełnosprawnością do czasu podjęcia nauki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem osób do 3 roku życia, u których występują wybrane schorzenia wg ICD-10.

W tym roku w ramach programu zrealizowanych ma zostać 480 godzin z zakresu pomocy. W przyszłym roku liczba ta wzrośnie do 3640 godzin, w roku 2019 wyniesie 4160 godzin, a w 2020 i 2021 roku aż 5200 godzin.

Osoby potrzebujące pomocy, będą mogły skorzystać z szeregu form wsparcia i terapii. Zespół Placówek oferuje zajęcia m.in. z terapii behawioralnej, treningu umiejętności społecznych, metody opcji Son-Rise i wielu innych. Pełna lista znajduje się na stronach internetowych placówki, pod adresem www.zsslukow.pl.

Powiat na realizację zadania otrzyma z budżetu państwa 1 mln 135 tys. złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE