Reklama

Zderzenie rowerzystów i złamana noga

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Zderzenie rowerzystów i złamana noga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwójka rowerzystów: 70-letnia kobieta i 5-letni chłopiec uczestniczyli w zdarzeniu, do którego doszło wczoraj w Al. Kościuszki w Łukowie. Kobiecie jadącej rowerem po chodniku w pewnych chwili zza ogrodzenia wyjechało dziecko i uderzyło w rower 70-latki. Kobieta w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala ze złamaną nogą. 5-latek nie odniósł natomiast żadnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 kwietnia po godzinie 18.00 w Al. Kościuszki w Łukowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 70-letnia mieszkanka miasta kierując rowerem przejechała przez przejście i dalej poruszała się chodnikiem przeznaczonym dla pieszych. W pewnej chwili zza ogrodzenia, małym rowerkiem bardzo szybko wyjechało dziecko i uderzyło w rower jadącej chodnikiem kobiety.

70-latka spadła z roweru i ze złamaną nogą została przewieziona do szpitala. 5-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia miał się nim opiekować ojciec.

Łukowscy mundurowi przypominają kilka podstawowych przepisów obowiązujących rowerzystów:

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W innych przypadkach rowerzysta musi poruszać się po jezdni na zasadach obowiązujących innych kierujących. Korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, rowerzysta jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

  • opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
  • szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
  • warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).

Rowerzysta korzystający z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych w przepisach, jeżeli opiekuje się on osobą kierującą rowerem w wieku do lat 10.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE