Reklama

Zbliża się remont ul. Łukowskiej w Siedlcach. Będą utrudnienia dla kierowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Zbliża się remont ul. Łukowskiej w Siedlcach. Będą utrudnienia dla kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się czas remontu kilku siedleckich ulic - także tych często uczęszczanych przez mieszkańców naszego powiatu. Mowa o ulicy Łukowskiej oraz o skrzyżowaniu za tzw. \"wiaduktem łukowskim\". Modernizacja tej pierwszej wymusi niestety konieczność korzystania z objazdów.

Ulica Łukowska jest doskonale znana kierowcom z naszego miasta i powiatu łukowskiego, którzy wjeżdżając do Siedlec często narzekają na jej stan techniczny. Droga jest wyboista i grozi nawet uszkodzeniem pojazdu. Na szczęście ten stan rzeczy wkrótce się zmieni. Ulica Łukowska zostanie zmodernizowana, niestety nie na całym odcinku. Przebudowany zostanie bowiem najbardziej zniszczony i najbardziej krytykowany przez kierowców odcinek od wiaduktu kolejowego do ul. Południowej. Łącznie będzie to 476 metrów drogi. Konieczne będą objazdy, które potrwają aż do jesieni. Rozpoczęcie prac remontowych zaplanowano na połowę maja.

Ze względu na głębokość wykopów i konieczny, duży zakres robót, odcinek ulicy Łukowskiej od mostu do ul. Południowej musi być całkowicie wyłączony z ruchu. Objazdy jakie szykuje Urząd Miasta w Siedlcach będą prowadziły ulicami Radzyńską, Targową do ul. Składowej. Pojazdy ciężarowe będą kierowane na obwodnicę miasta, czyli krajową trasę A2 - informuje Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta w Siedlcach. - Druga trasa objazdowa jaka jest przygotowana będzie biegła ulicami Bananową i Cytrynową do Składowej - dodaje.

W czasie przebudowy Łukowskiej dojdzie też do zmiany organizacji ruchu po drugiej stronie wiaduktu łukowskiego, czyli od strony miasta. Urzędnicy planują na istniejącym w tej chwili skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną... namalować rondo. Ma to rozładować korki, które tworzą się w tym miejscu w godzinach szczytu.

O ile rondo ma zostać namalowane w połowie maja, o tyle objazdy dla kierowców z Łukowa i okolic potrwają aż do jesieni. Uzbrójmy się więc w cierpliwość.O planach modernizacji ulicy Łukowskiej w Siedlcach pisaliśmy już na łamach portalu Łuków24.pl. Artykuł na ten temat jest dostępny pod TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE