Reklama

Zbiórka amonitów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Zbiórka amonitów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Łuków czeka na amonity. Darczyńcy pojadą na wycieczkę do Muzeum Geologicznego w Warszawie, a właściciele tych najpiękniejszych dostaną cenne nagrody.

Od poniedziałku do końca miesiąca (do 28 października) do Urzędu Gminy Łuków można przynosić amonity. Apeluje o to wójt gminy Mariusz Osiak. Wszystko w trosce o zachowanie dziedzictwa przyrodniczego naszego terenu.  

Z myślą o ochronie unikalnych w skali całego świata skamieniałości występujących w utworach kier jurajskich Ziemi Łukowskiej, zwracam się z apelem do mieszkańców gminy Łuków, w tym uczniów i nauczycieli o ratowanie od zniszczenia tych skamieniałości, które jeszcze znajdują się w Waszych rękach.  

Zebrane skamieniałości zostaną wyeksponowane w sali wystawowej jednej ze świetlic. Z czasem zostaną przeniesione do nowego obiektu wystawowo-edukacyjnego. Każdy z przyniesionych amonitów zostanie podpisany z podaniem darczyńcy, chyba że ktoś zastrzeże sobie anonimowość.  

Gmina Łuków chce uhonorować tych darczyńców, którzy zechcą podzielić się swoimi znaleziskami organizując dla nich wycieczkę do Muzeum Geologicznego w Warszawie. Koszt wyjazdu pokryty zostanie przez gminę. Dla darczyńców pięciu najpiękniejszych okazów przewidziano także cenne nagrody. Okazy zostaną wybrane przez komisję składającą się z geologów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE