Reklama

Zbierzmy kolejne pamiątki po Sienkiewiczu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Zbierzmy kolejne pamiątki po Sienkiewiczu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej pragnie pozyskać kolejne, unikatowe pamiątki po nobliście. By inicjatywa zakończyła się sukcesem, potrzebna jest pomoc ludzi z zewnątrz.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej rusza z kolejną zbiórką, by kupić unikatowe pamiątki po urodzonemu na ziemi łukowskiej nobliście. Tym razem do nabycia jest 25 kart rękopisów „Listów z Afryki” autorstwa Sienkiewicza, rodzinny album Henryka Sienkiewicza przedstawiający na fotografiach pisarza w różnych okresach życia oraz osoby z jego otoczenia, czy też 20 książek z bibliotek noblisty, w tym białę kruki z XVIII w. Do pozyskania jest też unikatowy na skalę ogólnopolską wachlarz opatrzony wpisem Sienkiewicza (cytat z Hamleta), zapisem nut i podpisem Ignacego Jana Paderewskiego oraz rysunkiem Stanisława Wyspiańskiego. Całość dopełnia wykonany przez nobilistę rysunek przedstawiający powstańca styczniowego i malarza Ludomira Benedyktowicza.

- Nie spoczywamy na laurach, idziemy za ciosem, by dobra kultury ponownie trafiły do muzeum. Jesteśmy to winni Sienkiewiczowi jako Naród i po raz kolejny wierzymy, że marzenia się spełniają, tym bardziej jeśli mamy przyjaciół którzy tak pięknie wspierali nas w pozyskaniu rękopisu "Potopu" - informuje dyrekcja i pracownicy muzeum.

By inicjatywa zakończyła się sukcesem, placówka poszukuje partnerów i sponsorów przedsięwzięcia, którzy przyczynią się do tego, aby pamiątki po nobliście znalazły godne miejsce w muzeum, w miejscu jego urodzenia.

- Naszym celem jest zgromadzenie 50 tys. złotych by skarby literatury polskiej oraz pamiątki po laureacie nagrody Nobla stały się dobrami ogólnodostępnymi, publicznymi i wzbogaciły zbiory muzeum - mówi Maciej Cybulski, dyrektor Muzeum.

Osoby chętne pomóc placówce w realizacji zamierzeń, mogą wpłacić dowolną kwotę na konto w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie. Jego numer to: 77 9203 0002 0000 4691 2000 0040. Dodatkowych informacji na temat inicjatywy można uzyskać w siedzibie muzeum, bądź przez kontakt mailowy: [email protected], albo telefoniczny: tel. 25 755 90 00; 505 43 82 43.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE