Reklama

Zbierają dary dla potrzebujących Polaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zbierają dary dla potrzebujących Polaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do trzeciego grudnia można przynosić dary, które następnie wyjadą na Ukrainę do potrzebujących Polaków. Trwa 19. edycja akcji "Polacy Rodakom", organizowana przez senatora Stanisława Gogacza.

Słodycze, produkty mięsne o wydłużonym terminie przydatności, a także makaron, ryż, kasza i cukier zbierane są w biurze senatorskim Stanisława Gogacza przy ul. Wilczyńskiego 4m w Łukowie. Zbiórka jest prowadzona w ramach akcji „Polacy Rodakom”, w której pomysłodawcy co roku odwiedzają potrzebujących Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. W 2017 roku udało się przygotować 4,5 tys. paczek, z których każda ważyła ponad 15 kilogramów. Organizatorzy planują przebić zeszłoroczny wynik i tym razem zebrać 5 tys. paczek. Część z nich zostanie powstanie w Łukowie.

- Te duże ilości paczek pozwalają na to, że będąc z konwojem na Ukrainie np. w szkołach polskich m.in. w Szepietówce, Połonnem, Koziatyniu, czy też w Starej Hucie na Bukowinie, nie musimy dzielić dzieci na te które otrzymają paczki i na te, które paczek nie otrzymają, tak jak to było jeszcze kilka lat temu - mówi Stanisław Gogacz.

- Teraz cała szkoła Polska tzn. wszyscy uczniowie i wszyscy nauczyciele otrzymują bez wyjątku paczki, tworząc wraz z obdarowującymi jedyną w swoim rodzaju świąteczną atmosferę szczęścia i radości. Bardzo bym chciał, abyśmy ten kierunek Akcji rozwijali - dodaje senator.

Oprócz żywności w do senatorskiego biura przynieść można także małe zabawki i przytulanki. Mile widziane są listy napisane dla Polaków mieszkających na wschodnie, czy laurki namalowane przez przedszkolaków. Organizatorzy nie prowadzą zbiórki odzieży i butów, a także - mając duże zapasy - książek.

- W ciągu roku otrzymujemy wiele sygnałów od Polaków zza granicy, z których wynika, że spodziewają się, czy też liczą na to, że również na najbliższe Święta Bożego Narodzenia otrzymają paczki - mówi senator Stanisław Gogacz.

- Są jednak miejsca, gdzie mieszkają Polacy, którzy jedynie usłyszeli o naszych paczkach i też proszą, aby im zrobić prezent. Jeżeli jest to możliwe to tylko dlatego, że jak do tej pory, rok w rok jest coraz więcej paczek - dodaje.

Paczki można przynosić do 3 grudnia w każdy poniedziałek, wtorek, środę oraz czwartek w godzinach 11.30 - 16.00. Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą można też wesprzeć poprzez wpłaty na konto Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Lublinie, nr konta w Banku PKO BP: 44 1020 3150 0000 3202 0027 7392 z dopiskiem „Na akcję Polacy-Rodakom”.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE