Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Zbadaj piersi. Zapisz się na mammografię w gminach

wiadomosci POWIAT Przychodnia LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.' w mobilnych pracowniach mammograficznych.

mo

Opublikowano: 9 lipca 2020 14:37 | Aktualizacja: 9 lipca 2020 14:37

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem środków ostrożności.  

Zasady bezpieczeństwa

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko 3 panie,  co zapewni utrzymanie dystansu 2 metrów.  Pracownicy medyczni zmierzą  temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji  będą  środki do dezynfekcji rąk. Na badanie trzeba przyjść w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 m-cy. Mammografia nie boli, polega na zrobieniu kilku zdjęć rentgenowskich piersi.  

 

Badania:

Adamów – 20 lipca,  w godz. od 10.00 do 17.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kleeberga 36

Trzebieszów – 21 lipca  w godz. od 9.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury,  Trzebieszów Drugi 31

Krzywda 22 lipca w godz. od 8.00 do 13.30 przy Domu Strażaka, Krzywda 50

 

Serokomla – 22 lipca  w godz. od 14.30 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Warszawska 21

 

Należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.   

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Badania  nie wymagają skierowania, a pozwalają na wykrycie nowotworu na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.  - Dlatego też, zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię – apelują orga

nizatorzy.

 

 

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

    Hack

    Coś darmowego powodujące raka. Zakazanego w krajach Europy Zachodniej. Żaden lekarz o tym nie powie bo po co badaj się ciemny ludzie.