Reklama

Zbadaj piersi. Zapisz się na mammografię w gminach

Opublikowano:
Autor:

Zbadaj piersi. Zapisz się na mammografię w gminach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT Przychodnia LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.' w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem środków ostrożności.  

Zasady bezpieczeństwa

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko 3 panie,  co zapewni utrzymanie dystansu 2 metrów.  Pracownicy medyczni zmierzą  temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji  będą  środki do dezynfekcji rąk. Na badanie trzeba przyjść w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 m-cy. Mammografia nie boli, polega na zrobieniu kilku zdjęć rentgenowskich piersi.  

 

Badania:

Adamów – 20 lipca,  w godz. od 10.00 do 17.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Kleeberga 36

Trzebieszów – 21 lipca  w godz. od 9.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury,  Trzebieszów Drugi 31

Krzywda 22 lipca w godz. od 8.00 do 13.30 przy Domu Strażaka, Krzywda 50

 

Serokomla – 22 lipca  w godz. od 14.30 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Warszawska 21

 

Należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.   

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Badania  nie wymagają skierowania, a pozwalają na wykrycie nowotworu na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.  - Dlatego też, zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię – apelują orga

nizatorzy.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE