Reklama

Zauważył pieszego dopiero gdy go potrącił

Opublikowano:
Autor:

Zauważył pieszego dopiero gdy go potrącił - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 69- latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych i został potrącony przez Renault. Kierujący autem 44-latek mówił, że nie widział mężczyzny na jezdni, że poczuł uderzenie i dopiero zauważył upadającego na szybę pieszego.

Wczoraj przed godziną 18:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam potrącony pieszy. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Renault Scenic 44-latek z gminy Stanin potrącił przechodzącego przez jezdnię 69-letniego łukowianina. 

Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca scenica mówił mundurowym, że nie widział przechodzącego po przejściu mężczyzny, że poczuł iż pojazd „w coś” uderzył i dopiero wówczas zauważył upadającego na przednią szybę auta mężczyznę. W wyniku wypadku pokrzywdzony pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Teraz policjanci będą prowadzili dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE