Reklama

Zarejestruj się jako dawca szpiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DKMS Polska

Zarejestruj się jako dawca szpiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie zachęca wszystkich mieszkańców miasta i okolic do rejestracji jako dawca szpiku kostnego. W ten sposób możemy komuś uratować życie.

25 kwietnia w I LO w Łukowie odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, czyli wydarzenie na którym chętni będą mogli zarejestować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Rejestracja osób, dla których ważna jest idea ratowania życia chorych na białaczkę, odbywać się bedzie w godzinach 11-17. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ statystyki zachorowań są zatrwajążające.

- W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli - informują pomysłodawcy wydarzenia w szkole średniej. - Bez względu na wiek każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy - dodają.

Bliższe informacje na temat idei rejestracji jako potencjalny dawca szpiku znaleźć można na stronie internetowej fundacji DKMS Polska, która jest współorganizatorem wydarzenia. Wątpliwości rozwieją też uczniowie I LO w Łukowie działający pod opieką koordynatorki Sylwii Szczygielskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE