Reklama

Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-ie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Zapytania magistratu znajdziesz w BIP-ie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Łukowa zachęca mieszkańców i przedsiębiorców do zaglądania na strony Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Od pewnego czasu w tym miejscu publikowane są zapytania ofertowe magistratu. Informacje mają zwiększyć konkurencyjność wśród firm i zwiększyć przejrzystość działania samorządu.

Miasto Łuków oprócz jednostki samorządowej to także podmiot zlecający usługi dla różnego rodzaju kontrahentów. Burmistrz Piotr Płudowski zachęca mieszkańców i przedsiębiorców, aby poświęcili swoją uwagę wpisom w Biuletynie Informacji Publicznej. W miejscu tym pojawiły się zapytania ofertowe na wykonanie usług bądź inwestycji zleconych przez Miasto.

- Jednym z moich wyborczych postulatów było zwiększenie przejrzystości funkcjonowania samorządów. Zwracałem wówczas uwagę na publikowanie w Internecie treści m.in. zamówień publicznych czy zapytań ofertowych. Po wyborach zająłem się tą sprawą - mówi burmistrz.

Do tej pory w BIP-ie widniały jedynie zamówienia publiczne, a zapytania ofertowe były rozsyłane bezpośrednio do kontrahentów. Nowa praktyka ma zwiększyć konkurencyjność wśród firm i przynieść oszczędności dla magistratu.

- Od tego roku wszystkie zapytania ofertowe są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Każdy mieszkaniec może wejść w dowolnym momencie na stronę internetową i zobaczyć te zapytania wraz z wynikami - dodaje P. Płudowski.

O skuteczności nowego rozwiązania zdaniem burmistrza może stanowić chociażby przykład firmy zajmującej się obsługą BHP w Urzędzie Miasta. Przedsiębiorstwo, które w zeszłych latach świadczyło usługę za około 1000 zł miesięcznie, teraz po opublikowaniu zapytania w Internecie, będzie robić to za niecałe 400 złotych. Oznacza to, że oszczędności na jednym zadaniu wyniosą około 7 tys. zł rocznie.

- Mamy do czynienia z presją konkurencyjności. To dobry kierunek. Wszystkie sprawy, gdzie musimy skorzystać z sił zewnętrznych, będą publikowane na naszych stronach internetowych. Zachęcamy przedsiębiorców, m.in. z branży budowlanej do zaglądania na stronę internetową Urzędu Miasta. W tym roku będą przeprowadzane inwestycje m.in. w szkołach, a wszystkie informacje na ich temat będą publikowane publicznie w Internecie - mówi Piotr Płudowski.

Czy decyzje burmistrza i jego zastępcy faktycznie pozwolą przynieść oszczędności w budżecie miasta?
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE