Reklama

Zaproszenie na zlot szkół sienkiewiczowskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski (archiwum)

Zaproszenie na zlot szkół sienkiewiczowskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości \"Rajce z Sienkiewiczem\" to tytuł tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich, na który już dziś zaprasza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Spotkanie uczniów odbędzie się już po raz 25.

Tradycja organizowania Ogólnopolskich Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich sięga 1993 r., kiedy ówczesny dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoni Cybulski zainicjował i zorganizował I Ogólnopolskie Spotkanie Szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza. Uczniowie tych placówek pojawili się wówczas w Woli Okrzejskiej, zaś tradycja tych spotkań przetrwała do dziś.

Najbliższe spotkanie uczniów uczęszczających do szkół naszego noblisty, przypadnie w najbliższą sobotę 27 maja. Wówczas na Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, przybędą delegacje około 70 szkół z terenu całej Polski.

Organizatorzy zapewniają spotkanie z potomkami Henryka Sienkiewicza oraz pokazy bractwa husarskiego. Dzieci ze szkół noszących imię powieściopisarza pokażą swój dorobek artystyczny, będzie można wziąć też udział w warsztatach rzemiosła rycerskiego. Muzeum w Woli Okrzejskiej gwarantuje też poczęstunek i zabawę w opowieściach husarskich przy ognisku.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE