Reklama

Zaproszenie na dożynki diecezjalno-powiatowe

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski (archiwum)

Zaproszenie na dożynki diecezjalno-powiatowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższą sobotę zaplanowano dożynki diecezjalno-powiatowe. Wydarzenie odbywać się będzie w Woli Gułowskiej na terenie Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00, kiedy to na scenie przy ołtarzu polowym zaprezentują się pierwsi wykonawcy. Punktualnie w południe zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z podziękowaniem za plony. Przewodniczyć jej będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Po nabożeństwie korowód uda się na przyklasztorne błonia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Po części oficjalnej i przemówieniach oficjeli, nastąpi tradycyjne rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Odznaczeni zostaną też zasłużeni rolnicy.

W trakcie dożynek bogato zapowiada się część artystyczna. Przed widownią zaprezentują się zespoły ludowe, Zespół Pieśni i Tańca „Łukowiacy” i Paulina Grochowska - łukowianka znana z programu The Voice of Poland. Święto plonów zwieńczy zabawa z zespołem disco-polo „Defis” oraz muzyka w wykonaniu grupy Craters.

Organizatorami dożynek diecezjalno-powiatowych są parafia w Woli Gułowskiej, Powiat Łukowski, Gmina Adamów oraz Dom Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE