Reklama

Zapłacisz za parking przy ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Zapłacisz za parking przy ŁOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury wprowadza opłaty za korzystanie z parkingu przy swojej siedzibie. Kto będzie z nich zwolniony?

Osoby parkujące przy Łukowskim Ośrodku Kultury muszą zapłacić za postój. Na elewacji budynku pojawiła się tablica z informacją, kiedy jest pobierana opłata i jak należy opuścić plac. Od teraz pozostawienie samochodu przy domu kultury kosztować będzie 2 złote. Są jednak pewne zasady i wyjątki, kiedy taka opłata nie będzie pobierana od mieszkańców.

Płatne parkowanie przy ŁOK-u obowiązywać będzie jedynie w dni powszednie w godz. 10-15. Z opłaty będą zwolnieni uczestnicy imprez organizowanych w domu kultury, a dochód z parkingu przeznaczony będzie na bieżące wydatki placówki, takie jak zakup sprzętu, czy nawet przewodów mikrofonowych.

Jak jednak odróżnić samochody, których kierowcy przyjeżdżają do ŁOK-u na wydarzenia kulturalne od osób pozostawiających pojazdy i idących np. na zakupy? Jak powiedział nam dyrektor Grzegorz Skwarek, większość wydarzeń lub warsztatów jest organizowanych w placówce popołudniami, a więc w chwili, gdy opłaty za parking nie są już pobierane. W innych wypadkach - na przykład przy porannej wizycie w kinie - wystarczy zgłosić chęć opuszczenia parkingu. Na chwilę obecną zdalnie otwiera go jeden z pracowników ŁOK.

Parking na 40 miejsc powstał na przełomie lata i jesieni 2017 roku. Wybudowany został częściowo na terenie, w którym w przeszłości stał dawny żydowski dom modlitwy. Wówczas też pojawiły się pogłoski o wprowadzeniu opłat za parkowanie. Wjazd do ŁOK-u możliwy jest od ulicy Wyszyńskiego oraz Browarnej. Wyjazd - jak napisano na tablicach informacyjnych - odbywa się natomiast wyłącznie ulicą Browarną. Tam też znajduje się parkometr, w którym należy uiścić opłatę za parking.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE