Reklama

Zapach świąt u Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Zapach świąt u Sienkiewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólne przygotowywanie potraw świątecznych i wykonywanie wielkanocnych ozdób. Tak minęła sobota przed niedzielą palmową w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Wspólne przygotowywanie potraw świątecznych i wykonywanie wielkanocnych ozdób. Tak minęła sobota przed niedzielą palmową w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

"Tradycje Wielkanocne na Sienkiewiczowskiej Ziemi" to nazwa wydarzenia adresowanego do lokalnej społeczności, które od kilku lat realizuje Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W sobotę 24 marca miejsce narodzin słynnego pisarza odwiedzili mieszkańcy miejscowości, którzy wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby i pisanki.

Nad pracami czuwały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Okrzejskiej oraz miejscowa rękodzielniczka Krystyna Kretowicz, pod której okiem dzieci tworzyły świąteczne stroiki, kurczaczki, i zajączki. Chętni mogli również skosztować potraw, które pojawią się na wielkanocnym stole.

Po skończonych pracach plastycznych uczestnicy spotkania - mieszkańcy Woli Okrzejskiej, składali sobie świąteczne życzenia i kosztowali pyszności. Panie z KGW wraz z Ojcem Przeorem Klasztoru Karmelitów w Woli Gułowskiej wprowadziły wszystkich w zadumę nad tajemnicą Wielkiej Nocy, śpiewając pieśni pasyjne i wielkanocne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE