Reklama

Zamkną ulicę Popiełuszki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Zamkną ulicę Popiełuszki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek 26 lipca planowane jest zamknięcie ulicy Popiełuszki w Łukowie. Ma to związek z ruszającymi tam pracami drogowymi.

Uwaga kierowcy. Przez najbliższe tygodnie zajdzie konieczność korzystania z objazdów w pobliżu ulicy Popiełuszki. Powodem jest start prac remontowych, wykonywanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Ulica biegnąca przy budynku parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie oraz niedaleko Szkoły Podstawowej nr 5 ma zostać poszerzona do 7 metrów, zaś na miejscu dzisiejszej sygnalizacji świetlnej z ul. Jana Pawła II pojawić ma się rondo. Okolica ma zyskać też nowe miejsca parkingowe. Wykonawcą prac będzie firma wyłoniona w przetargu przez Zarząd Dróg Powiatowych w Łukowie. Wartość inwestycji oszacowano na 6,1 mln złotych, z czego 1,8 mln pochodzi z budżetu samorządu powiatowego. 750 tys. na przebudowę drogi dołożyła Gmina Łuków, 600 tysięcy władze miasta. 3 mln złotych pochodzi natomiast z pieniędzy wojewódzkich.

Kierowcy, którzy przez najbliższe tygodnie będą chcieli pokonać remontowany odcinek, będą musieli skorzystać z objazdów. Zostały one wyznaczone m.in. na ul. Siedleckiej, Konarskiego i Al. Kościuszki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE