Reklama

Zamienił Sejmik na Sejm

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Zamienił Sejmik na Sejm - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Świeżo upieczony radny Sejmiku Województwa Lubelskiego nie popracuje zbyt długo w województwie. Sławomir Skwarek, niedawny wójt gminy Adamów planuje "przeprowadzić się" do Warszawy na ul. Wiejską.

Roszady w składzie Sejmiku Województwa Lubelskiego. Sławomir Skwarek, który z sukcesem startował 21 października w wyborach do tego organu, miesiąc później, 21 listopada objął mandat radnego wojewódzkiego. Równolegle, Marszałkiem Województwa został Jarosław Stawiarski z PiS, parlamentarzysta z Kraśnika oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

By móc zacząć pełnić nowe obowiązki, Stawiarski musiał zrzec się poselskiego mandatu. Stworzył tym samym wakat dla kolejnego reprezentanta listy PiS, który startował w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Osobą tą jest Sławomir Skwarek, na którego trzy lata temu głos oddało 7509 wyborców. Dla porównania, w tegorocznych wyborach byłemu wójtowi gminy Adamów zaufało 15 083 osób.

Skwarek już zapowiedział gotowość objęcia mandatu, gdy ze stosowną informacją zwróci się do niego Państwowa Komisja Wyborcza. Ruch ten będzie oznaczał, że wybrany niedawno radny wojewódzki, będzie musiał się pożegnać z mandatem w Lublinie. Wówczas miejsce to przypadłoby Ryszardowi Szczygłowi, jeszcze do niedawna Sekretarzowi Miasta Łuków, który z wynikiem 9 701 głosów jest pierwszym rezerwowym do tego gremium.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE