Reklama

Zamiast remontować stadion, wybudujmy sobie nowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Zamiast remontować stadion, wybudujmy sobie nowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Krznie trwają prace zmierzające do wybudowania kortów tenisowych i zmodernizowania boisk treningowych. Burmistrz przekonuje, że to właśnie tu powinien powstać kompleks sportowy.

Pisaliśmy o realizowanym przez miasto zadaniu o nazwie „Modernizacja boisk treningowych oraz budowa kortów tenisowych przy rzece Krzna w Łukowie\". Wartość tego zadania to 1 292 841 zł. Obiekty mają powstać do 9 września. Tymczasem, na ostatniej sesji Rady Miasta, radny Leonard Baranowski zapytał czy łukowski klub otworzył nową sekcję – kajakarstwo. Sugestia ta pojawiła się, gdy po ulewnych deszczach, na stadionie miejskim stała woda. W odpowiedzi, od burmistrza miasta Dariusza Szustka usłyszał, że:

Stadion jest stary i w tym miejscu nie ma racji bytu. Gdy oddamy boiska przy Krznie, przekonacie się, że to dobre miejsce i zyskamy aprobatę dla stadionu przy Krznie. Teren za Ośrodkiem Sportu i Rekreacji jest podniesiony o około metr.

Już po sesji zapytaliśmy włodarza miasta o to jakie ma plany. Powiedział nam:

Potrzebujemy boiska piłkarskiego z krytą trybuną na 1000 osób z możliwością dobudowania drugiej trybuny. To, co jest na stadionie, stojąca tam woda, pokazuje, że nie jest to dobre miejsce na tego typu infrastrukturę. Zamiast remontować stadion, wybudujmy sobie nowy. W ten sposób powstanie kompleks sportowy z miejscami parkingowymi. Stary stadion się rozbierze i przeznaczy na inwestycje.

Jak powiedział nam burmistrz Dariusz Szustek, nie jest to kwestia przyszłego roku. To raczej plany na najbliższe 4-5 lat. Czas pokaże jak na tę propozycję zareaguje Rada Miasta.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE